Національно-патріотичне виховання

/Files/images/P5194056.JPG

Звіт про підсумки проведення місячника
національно-патріотичного та громадянського виховання

На виконання закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», постанови кабінету Міністрів України від 16.11.00 № 1717, державної національної програми «Освіта України XXI століття», національної програми виховання дітей та учнівської молоді в Україні, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, яким затверджено «Основні орієнтири виховання учнів 1–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 16.06.2016 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах, Програми національно-патріотичного

виховання дітей та молоді у Донецькій області на 2016-2020 роки, Програми розвитку освіти на території м. Бахмута на 2017 – 2020 роки,плану роботи школи на 2018-2019 навчальний рік, наказів по школі від 31.08.2018 року №239 «Про організацію виховної роботи в школі у 2018-2019 навчальному році», від 26.09.2018 року №272 «Про проведення місячника національно-патріотичного та громадянського виховання» з метою формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, виховання патріотичних почуттів, національної свідомості з 01.10.2018 по 31.10.2018 року у школі було проведено місячник національно-патріотичного та громадянського виховання.

В межах тематичного місячника національно-патріотичного та громадянського виховання з метою формування основних громадянських компетентностей, знаннь механізмів участі у суспільному житті та здатності брати участь у громадському житті, формування активної життєвої позиції, особистої ефективності учнів реалізувався загальношкільний проект «Школа громадської активності» відповідно до циклограми експериментальної діяльності за проектом «Школа компетентностей» на 2018-2019 навчальний рік, затвердженої на засіданні педагогічної ради школи, протокол №8 від 30.08.2018 року. В класах створено волонтерські загони. Учнівським самоврядуванням було проведено акції в межах участі в краудфандінговому проекті «Сходини». Класними керівниками проведено такі інтерактивні заходи, як «Аукціон учнівських ідей», брейн-шторм «Якщо б я був Президентом школи». На належному рівні проведено роботу класними керівниками 3, 4, 6, 7 класів Івахненко Н.В., Іванкович О.С., Кабак Ю.І. та Красновою О.О. щодо організації діяльності класних волонтерських загонів. Треба відмітити позитивну роботу учнівського самоврядування разом з педагогом-організатором Жванією М.П. щодо організації виборів Президента Шкільної республіки «Лідер» та проведення інформаційних заходів національно-патріотичного спрямування в форматі «Учням школи від лідерів учнівського самоврядування».

Класними керівниками проведено низку заходів національно-патріотичної спрямованості з метою зміцнення патріотичного духу, вихованню громадянина-патріота, вироблення в учнів глибокого розуміння громадянського обов’язку, готовності у будь-який час стати на захист Батьківщини:

1. Виховний захід «Україна – моя Батьківщина» - 10.10.2018, 1-2 клас, класовод Слюсаренко О.В.

2. Гра - квест «Майбутній Захисник України» - 12.10.2018, 4 клас, класовод Іванкович О.С.

3. Бесіда « Ми громадяни України» - 23.10.2018, 4 клас, класовод Іванкович О.С.

4. Виховний захід «Ігри патріотів» - 09.10.2018, 5 клас, класний керівник Косяк Н.М.

5. Виховний захід до Дня захисника України «Козацькому роду нема переводу» - 12.10.2018, 6 клас, класний керівник Кабак Ю.І.

6. Виховний захід «Козацькі забави» - 10.10.2018, 7 клас, класний керівник Краснова О.О.

7. Свято «Мужнім та сильним» - 12.10.2018, 9 клас, класний керівник Жванія М.П.

та інші.

12 жовтня 2018 року проведено патріотичну гру “Душу - Богу, Життя - Україні, Честь - для себе” за участю учасника АТО Ленько Віталія Володимировича.

10 жовтня 2018 року команда школи «Фенікси» (5 клас) взяла участь у міському заході «Мужні та незламні» в МЦДЮ.

12 жовтня 2018 року з нагоди свята Дня захисника України школярі прийняли участь у міському заході. Познайомилися із сучасною воєнною технікою, поспілкувалися з військовими, поздоровили їх зі святом. Традицією школи стало привітання хлопців, батьків з Днем захисника України, виготовлення листівок та оберігів, створення відеопривітань для військових.

Тематичні виховні заходи класними керівниками проведено на достатньому рівні, проте класним керівникам слід активізувати діяльність по залученню до подібних тематичних заходів батьків учнів своїх класів та запрошення на класні заходи військових, волонтерів тощо.

Ряд заходів, проведених в межах місячника національно-патріотичного та громадянського виховання та проекту «Школа громадської активності» були висвітлені у ЗМІ, проте більша частина проведених заходів залишилася без відповідного висвітлення, на що слід звернути увагу усім педагогам школи та активізувати роботу в даному напрямку.

Результати місячника відображені в наказі від 26.10.2018 року №301 «Про підсумки проведення місячника національно-патріотичного та громадянського виховання»

Висновки та рекомендації:

1. Вважати достатнім рівень проведення місячника національно-патріотичного та громадянського виховання та реалізації проекту «Школа громадської активності».

2. Класним керівникам 1-10 класів (Целуйко А.О., Слюсаренко О.В., Івахненко Н.В., Іванкович О.С., Косяк Н.М., Кабак Ю.І., Краснова О.О., Горіна Г.М., Жванія М.П., Лисиченко Т.В)

2.1. Активізувати роботу по залученню до подібних тематичних заходів батьків учнів свого класу, військових, волонтерів тощо

2.2. Забезпечити висвітлення заходів, які проводяться у класі, у засобах масової інформації

2.3. Посилити роботу щодо організації діяльності класних волонтерських загонів

Заступник директора

з виховної роботи Н.В.Авраменко

План заходів до Дня Гідності та свободи

Тема

Дата

Учасники

Відповідальні

1.

Пам'ятна лінійка "Герої не вмирають"

21.11

5-9 класи

Педагог-організатор Жванія М.П.

2.

Виставка плакатів та малюнків "Символ Гідності та Свободи"

20-24.11

1-9 класи

Класні керівники

3.

Флешмоб «Україна гідна Свободи»

21.11

5-9 класи

Педагог-організатор Жванія М.П.

4.

Бібліомікс «Шукаючи Європу, ми знайшли Україну»

20-24.11

1-9 класи

Бібліотекар Рахвальська А.Ф.

5.

Тематичні виховні години до Дня Гідності та Свободи

20-24.11

1-9 класи

Класні керівники

Провідним напрямком виховної роботи у 2017-2018 навчальному році, вже третій рік поспіль, стало національно-патріотичне виховання. Педагогічним колективом було проведено багато виховних заходів, спрямованих на цей аспект виховної роботи:

1. Флеш-моб «Святковий орнамент» та акція «Ланцюг єднання» із залученням батьків до Дня Державного прапора

2. Свято Першого дзвоника, як і завжди, відбулося у патріотичному дусі з національним колоритом з дотриманням українських традицій. Під гаслом «Ми – агенти змін, творці Нової Української школи!» відбувся виступ лідерів учнівського самоврядування. Класні колективи закликали спілкуватися українською, вивчати іноземні мови, займатися спортом, дбати про екологію довкілля та душі, вивчати науки, поважати європейські цінності. Учні 2-5 класів підготували патріотичний флешмоб, який символізував дружбу України з Європою. За давньою українською традицією батьки благословили своїх діточок українським короваєм.

3. Тиждень Державності з нагоди 26 річниці незалежності

4. Виховні години «Бахмут у роки фашистської окупації 1941-1943 років», пам'ятний захід «Сторінки, опалені війною» до 74-річниці визволення Бахмуту від німецьких окупантів

5. Заходи до Дня міста

6. Заходи з метою відзначення роковим Бабиного Яру

7. «Свято книги» з нагоди відкриття оновленої бібліотеки «Творчий майданчик «ВІП»

8. Виховні години із запрошенням воїнів АТО “З відданістю Україні в серці”, «Україна – мати. Вмій її захищати» до Дня захисника України, відеопривітання військових, підготовлене лідерами учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора Жванії М.П.

9. Конкурс «Буквиця моя» на кращий вислів про мову з розгадуванням шарад, кросвордів, ребусів, літературні читання віршів про мову до Дня української писемності та мови, урочистий загальношкільний захід за участю шкільного вокального ансамблю «Джерело»

10. Виховні години «До Дня Гідності та Свободи», «Пам’ятаймо патріотів Майдану», "Революція Гідності, охрещена кров'ю", "Україна - країна нескорених", загальношкільна лінійка «Наші герої: від Української революції 1917-1921 рр. до Революції Гідності», виставка плакатів та малюнків "Символ Гідності та Свободи", відеомоб «Україна гідна Свободи. Пам'яті Героїв Небесної сотні», бібліомікс «Шукаючи Європу, ми знайшли Україну», відкриття пам'ятної дошки Героям Небесної Сотні до Дня гідності та свободи

11. До Дня пам’яті жертв голодоморів виховні години «Немов прокляття ожива рік 33», «Жнива скорботи», «Запали свічку пам'яті», «Голодомор – геноцид українського народу», перегляд фільму «Територія Голодомору: пам'ять невмируща».

12. До 80 роковин «Великого терору» виховний захід «Розстріляне відродження».

13. З нагоди відзначення Дня Збройних Сила України виготовлення вітальних листівок та відеопривітання для військових, святковий концерт «Слава Україні! Героям слава!» для військових ОМБР № 54.

14. Зустріч лідерів учнівського самоврядування з учасником АТО, бійцем добровольчого батальйону «Дніпро-1» Романом Зіненком, який не лише презентував учням свою книгу «Іловайський щоденник», який розповів учням про події серпня 2014 року, які відбувалися у Іловайську, непримиренних героїв АТО, поділився невідомими фактами з життя оточеного міста. Ця зустріч жодного не залишила байдужим та сприяла усвідомленню кожним відповідальності за власне майбутнє та майбутнє України.

15. Заходи до 100-річчя української революції, переважно із залученням учнівського самоврядування.

16. Фестиваль колядок та щедрівок, оголошений в межах Всеукраїнської акції «Різдвяна колядка – захисникам України».

17. Участь у Всеукраїнському флешмобі "Тризуб Гуртує".

18. Виховні години "Україна починається з тебе" до 80-річчя з дня народження В'ячеслава Чорновола

19. Акція єднання до Дня Соборності України, усний журнал для учнів класу "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг"

20. Свято «Масляна, Масляна, яка ти красна!»

21.«Диктант єдності» до Дня рідної мови

22. Відкриття "Європейських сходинок", загальношкільна лінійка - реквієм та флешмоб "Запали свічку в пам'ять про Героя"

23. Пам'ятна лінійка на честь Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського

24. Виставка дитячої творчості, присвячена Великодню “О, Писанко! Ти – символ України”

25. До Дня українського добровольця інформаційні хвилинки про історію добровольчого руху в нашій країні

26. Майстер-класи від учнівського самоврядування з плетення кіс та виготовлення українських віночків

27. Урок під відкритим небом біля Братської могили жертвам фашизму на міському цвинтарі, на якому були присутні учні і вчителі шкіл №1 та №7, студенти педагогічного коледжу, громадськість, мешканці міста, представники Бахмутської міської ради та Управління освіти, флешмоб "Ми пам'ятаємо....", загальношкільна лінійка «Нам заповідана мужність й відвага! Пам'ять жива в серцях поколінь!» до Дня пам'яті та примирення

28. Круглий стіл до 100-річчя створення Українського воєнно-морського флоту

29. Флешмоб "Україна вишивана" до Дня вишиванки

Плани заходів

План заходів з відзначення річниці трагедії на ЧАЕС wym-1529265025943

План заходів щодо Дня вшанування Героїв Небесної Сотні wym-1529264772225

План заходів з відзначення Дня Соборності в 2018 році wym-1529265260734

План заходів з відзначення в Донецькій області 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр. wym-1529265804343

на 2018 рік

Заходи до 70-ї річниці визволення України та 72-ї річниці визволення Донбасу від фашистських загарбниківНаказ про затвердження плану заходів щодо реалізаціїї з реалізації Концепціїї національно-патріотичного виховання у 2015-2016 навчальному році
План заходів до Дня захистника України у 2015 роціПлан заходів до 75-х роковин Бабиного Яру
План заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання у 2015-2016 навчальному роціЗаходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав
План заходів до Дня пам'яті жертв голодоморівПлан заходів до відзначення Дня гідності і свободиу 2015 році
План заходів до відзначення Дня соборності України у 2016 роціПлан заходів до Дня української писемності та мови у 2015-2016 н.р.

40-ва річниця створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод

1 серпня 1975 року, після тривалих переговорів і зволікань, в столиці Фінляндії м. Гельсінкі 33 держави Європи (тобто всі, крім Албанії), а також США та Канада підписали Прикінцевий акт Наради з безпеки та співпраці в Європі .
Держави – учасниці Гельсінкського процесу, зокрема, зобов’язувалися дотримуватися прав людини в межах Загальної декларації прав людини ООН від 10 грудня 1948 року. Прикінцевим актом НБСЄ передбачалося, що виявлення фактів переслідування людей за переконання віднині викликатиме юридично обґрунтовані претензії інших сторін і більше не буде трактуватися як втручання у внутрішні справи країни. Українські правозахисники вирішили скористатися цією нагодою, щоб показати світові, що в Україні порушуються елементарні права людини і нації в цілому.

Так, 40 років тому, 9 листопада 1976 року, було засновано Українську Гельсінкську Групу (УГГ).
Щоб забезпечити виконання Гельсінкських угод в Україні, УГГ поставила метою ознайомлювати громадськість із Загальною декларацією прав людини ООН, сприяти розширенню контактів між народами і вільному обмінові інформацією, добиватися акредитування в Україні представників зарубіжної преси. Група приймала письмові скарги про порушення прав людини в Україні і щодо українців за її межами, передавала цю інформацію в засоби масової інформації та урядам держав – учасниць Гельсінкського процесу.

На підтримку УГГ 17.11.1976 у Вашинґтоні (США) за ініціативою Інформаційної служби “Смолоскип” (Осип Зінкевич) був створений Комітет Гельсінкських Ґарантій для України. З жовтня 1978 у США діяло Закордонне представництво УГГ (Петро Григоренко, Леонід Плющ, Надія Світлична), яке видавало щомісячний бюлетень «Вісник репресій в Україні». Матеріали УГГ видавало українською та англійською мовами видавництво „Смолоскип” ім. В.Симоненка. Вони звучали по радіо „Свобода” та інших радіостанціях.
УГГ було засновано за ініціативи письменника і філософа Миколи Руденка, громадської діячки Оксани Мешко, письменника-фантаста Олеся Бердинка, юриста Левка Лук’яненка (Чернігів). Її членами-засновниками стали також мікробіолог Ніна Строката-Караванська (м. Таруса Калузької обл.), інженер Мирослав Маринович, історик Микола Матусевич, учитель Олекса Тихий (Донеччина), юрист Іван Кандиба (м. Пустомити на Львівщині). Саме вони підписали Декларацію Української громадської групи сприяння виконанню гельсінкських угод.
7.08.1988 на мітингу у Львові було оголошено про створення на основі УГГ Української Гельсінкської Спілки.
Українська Гельсінська Група - приклад боротьби за права людини для сучасників.
Це був геніальний здогад: поставити український національний інтерес на міжнародну правову основу, в контекст протиборства демократичного Заходу і тоталітарного СРСР. І всього через півтора десятиліття, у взаємодії з іншими чинниками, Україна здобула незалежність мирним способом.
За матеріалами з сайту http://helsinki.org.ua/articles/ukrajinska-hromadska-hrupa-spryyannya-vykonannyu-helsinskyh-uhod/

26-та річниця студентської Революції на граніті

/Files/images/05.jpg

У жовтні 2016 року відзначається 26-та річниця студентської Революції на граніті - першого успішного ненасильницького політичного протесту проти комуністичної влади в Українській РСР.

Більше чверті століття тому, 2 жовтня 1990 року, у Києві на майдані Незалежності (тоді – площі Жовтневої революції) студенти розбили наметове містечко й оголосили політичне голодування. Більшість становила молодь із Києва, Львова та Дніпропетровська. На їх підтримку почали страйкувати студенти всіх вищих навчальних закладів Києва, а також учні технікумів, ПТУ і старшокласники. Студентські акції протесту пройшли і в обласних центрах, зокрема Луганську та Львові, утім, вони були не такими масовими.

Учасники голодування висунули політичні вимоги, серед яких відставка Голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола, відмова республіканського керівництва від підписання нового Союзного договору, передача місцевим органам влади майна КПРС і ВЛКСМ на території України, відбування юнаками з України військової служби за межами республіки лише на добровільних засадах, перевибори Верховної Ради УРСР тощо.

В ті дні у високих кабінетах обговорювалася можливість застосування сили проти голодувальників, та на прямі репресії, з огляду на підтримку студентів з боку киян, можновладці не наважилися.

/Files/images/1f0901d60730d15480246ab3e93d846c_L.jpg

Після прийняття постанови ВР УРСР щодо врахування вимог студентів-голодувальників 17 жовтня 1990 року Революція на граніті успішно завершилася.

Українське керівництво на чолі з Леонідом Кравчуком пішло на поступки учасникам акції, і 23 жовтня Верховна Рада УРСР ухвалила рішення про скасування 6-ї статті Конституції про керівну роль партії, а також прийняла відставку Масола.

День Собо́рності

День Собо́рності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з УказомПрезидента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV УніверсалуУЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено

/Files/images/kartinki/lyWLGNrTbd.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 870

Коментарi