/Files/images/20180615_155219.jpg

Ласкаво просимо до клубу-музею

"Шкільна родина"!

Експозиції музею створені у відповідності до вимог законодавства про декомунізацію, враховую Методичні рекомендації МОН щодо засад діяльності музеїв історичного профілю дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно=технічних навчальних закладів, які перебувають у сфері управління МОН України (лист МОН від 22.05.2015 № 1/9-255)


В 2016 році наша школа відсвяткувала свій ювілей, 80 років. З цієї нагоди було створено клуб-музей «Шкільна родина». Саме родинне тепло та затишок – невід’ємні риси нашої школи.

Наш музей прикрашає таке дивовижне родинне дерево, яке символізує об’єднання поколінь.

/Files/images/20180615_155535.jpg

Ми пишаємося тим, що в стінах нашої школи виховувалося багато поколінь бахмутчан.

Як з’ясувалося, майже у кожному класі є учні, батьки чи дідусі та бабусі яких або навчалися, або працюють у нашій школі. Гілочки родинного дерева прикрашають фото династій нашіх учнів. І зараз випускники школи повертаються в рідні стіни вже вчителями, продовжуючи поповнювати учнівські та вчительські династії.

Отже, з чого почалася неповторна історія нашої школи.

Будівництво школи було розпочато в березні 1936 року і вже в вересні школа була здана в експлуатацію. В часи ІІ Світової війни в приміщенні школи було організовано військовий шпиталь. А в часи окупації Бахмута випускники, педагогічний колектив школи організували партизанський рух, який очолила директор школи Колпакова Олександра Опанасівна. Влітку 1943 року Колпакова О.О. та члени її партизанського загону були розстріляні в Часів Ярі нацистами. Сьогодні на споруді школи на згадку цим подіям встановлено меморіальну дошку. Під час звільнення міста від нацистів у вересні 1943 року наша школа, так як і інші навчальні та адміністративні споруди, була замінована. Завдяки людям, які жили поруч, школа вціліла, і була першим навчальним закладом міста, який відновив свою роботу.

З року в рік ми постійно розвиваємось, але намагаємось зберігти іпримножити традиції школи. Приблизно у 1980 році було створено шкільний хор. Протягом майже 40 років наш хор приймає участь у конкурс та завжди займає призові місця. Наші вчителі завжди підтримували реформи в освіти. Більше 40 років школа співпрацює з підприємством «Донбасгеологія». В традиціях школи залишається проведення екологічних акцій. І як завжди велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню.

Суттєвий розвиток школа набула під час керівництва Аврамова Клима Івановича, героя ІІ Світової війни, Почесного громадянина міста (помер в 2015 році у віці 90 років). Саме він створив творчий працездатний колектив професіоналів, серед яких були Крапівнер Ява Опанасіївна, вчитель математики, вчитель – методист, Відмінник народної освіти; Гусєва Ангеліна Павлівна, вчитель математики; Пятенко Віра Єгорівна, заступник директора з навчально – виховної роботи, Відмінник народної освіти; Воронятова Лілія Василівна, вчитель математики та багато інших.

Наша школа славетна своїми випускниками. Всього за 80 років роботи школи випущено більше 4000 випускників. До золотого та срібного фонду нашої школи увійшло 191 учень, які закінчили школу з золотими та срібними медалями.

Перлиною та одними з найяскравіших випускників нашої школи були: видатні музиканти, гордість Бахмута брати Євген та Юрій Мартинови – всесвітньо відомий режисер Лариса Шепітько та її батьки; режисер, голова союзу кінематографістів Одеської кіностудії Вадим Костроменко, член – кореспондент національної академії наук Білорусі Айсберг Роман Юхимович, доктор фізико – математичних наук Балаздиня Олександр Іванович, кандидат фізико - математичних наук Бризгалов Валерій Валентинович; доктор технічних наук, професор Гамаюн Ігор Петрович, професор Південноуральського університету Зайков Віктор Володимирович та багато інших, які стали гордою окрасою нашого музею.

А сьогодні нашу школу прославляють її випускники – спортсмени: чемпіон Європи з вільної боротьби Семенцова Надія; майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, учасник і призер чемпіонатів Європи, чемпіонатів Світу та Параолімпійських ігор в Пекіні і Бразилії Корунчак Юлія.

Вже доброю традицією нашої школи стало партнерство шкіл. Багато років наша школа підтримувала дружні зв’язки із Новороздільською школою № 4, що у Львівській області. Цей посуд - це подарунок від наших друзів з Нового Роздолу. Свого часу наше місто співпрацювали з американськими містом Омаха, що в штаті Небраска. Учні та вчителі нашої школи відвудували Америку, а американці приїжджали до нас. Спогади та фотоматеріали про це зібрано в цих альбомах. Наші учні вели листування з школярами з Польщі та Австралії. Тут ви можете побачити листи від нашіх друзів. В нас існує англомовний шкільний блог на сайті studentsoftheworld.info, де ми розповідаємо про нашу улюблену школу, наши звичаї та традиції, про нашу Україну. Доречі, наш блог став найкращим блогом місяця в липні 2016 року. Попереду ще багато нових відкриттів.

Віртуальна екскурсія

wym-1534065428160

Кiлькiсть переглядiв: 463

Коментарi