Аналіз роботи з батьками в 2017-2018 н.р.

У школі ведеться систематична робота з батьками учнів: виховна система школи будується за моделлю «Школа співпраці, співдружності, співтворчості», яка передбачає тісний взаємозв’язок із батьківською громадою.

Планом роботи на 2017-2018 н.р. було передбачено систему заходів спрямованих на активізацію роботи педагогічного колективу з батьками і громадськістю.

На Святі Першого дзвоника за давньою українською традицією батьки благословили своїх діточок українським короваєм.

Із залученням батьківської громадськості відбулося «Свято книги» з нагоди відкриття оновленої бібліотеки «Творчий майданчик «ВІП». Захід пройшов на високому організаційному та емоційному рівні.

В форматі «Технопарк» проведено звітну батьківську конференцію щодо підготовки школи до нового навчального року , рішенням якої роботу школи за 2016-2017 навчальний рік було визнано на достатньому рівні та було затверджено новий склад шкільного батьківського комітету.

В ході реалізації авторського проекту «Школа компетентностей», спрямованого на розвиток ключових компетентностей учнів, а саме спілкування державною та іноземними мовами, математичної грамотності, підприємливості, уміння вчитися впродовж життя в грудні було запроваджено «Школу родинного затишку», яка передбачала проведення різноманітних виховних заходів із залученням батьків та спілкуванням в родинному колі. Так, 08.12.2017 року в форматі студія-діалог «Розумне батьківство» пройшла батьківська конференція, яку було відкрито міні-бенефісом учнівської творчості. Адміністрація школи підготувала для батьків дайджест «Просто про складне. Що варто знати батькам про НУШ», під час якого вони мали змогу дізнатися, які саме зміни відбуватимуться в зв’язку з реформуванням освіти. З усіма бажаючими вчителі початкових класів провели майстер-клас «Ранкові зустрічі» та довели, що гра не лише розважає учнів, а сприяє їх гармонійному розвитку. Батьки високо оцінили роботу педагогічного колективу школи.

11.12.2017 та 12.12.2017 року з метою виховувати бажання відроджувати і оберігати народні звичаї, відтворити традиції проведення Андріївських вечорниць, залучити батьків до життя школи проведено родинне свято «День вареника». 27.12.2017 року в співпраці учнівського та педагогічного колективів з батьківської громади підготовлено та проведено родинне свято «Новорічна феєрія», в програмі якого відбувся квест для учнів початкової школи та їх батьків «В пошуках Святого Миколая», благодійний ярмарок солодощів, костюмоване дефіле, фестиваль родинної творчості. Заходи в межах «Школи родинного затишку» проведено на високому рівні та широко висвітлені в ЗМІ.

З метою родинного виховання учнів, прищеплення їм усвідомлення важливості родинних відносин, поваги до батьків у період з 01.03.2018 року по 30.03.2018 року у школі було проведено тематичний місячник родинно-сімейного виховання та реалізовано міні-проект «Леді та джентльмени». Класним керівникам 1-8, 9-Б класів (Слюсаренко О.В., Івахненко Н.В., Іванкович О.С., Целуйко А.О., Кабак Ю.І., Краснова О.О., Горіна Г.М., Жванія М.П., Косяк Н.М.) у відповідності до вікових особливостей учнів проведено виховні заходи, присвячені питанню гендерних ролей в суспільстві, вихованню зразків поведінки жінок і чоловіків, які ґрунтуються на українських традиціях, пов’язаних зі статтю, взаємовідносин у родинах, спрямовані на прищеплення поваги до батьків, до сімейних традицій.

Аналіз проведених заходів показав достатній рівень підготовки учнів та вчителів. Позитивною є тенденція щодо використання, поруч із традиційними, сучасних, інноваційних форм та методів роботи з дітьми на виховних годинах.

23.03.2018 року на належному рівні була проведена загальношкільна батьківська конференція «Є проблема – є рішення: гендерне виховання як запорука міцної української родини», на якій розглянуто перебіг реалізації експериментальної діяльності в межах запровадження проекту «Школа компетентностей» як інструменту гендерного виховання, аналіз анкетування учнів 7-9 класів «Сімейні цінності: сім’я та шлюб очима хлопців та дівчат», актуальні проблеми гендерного виховання в школі (нецензурна лайка, крадіжки в роздягальні, шкільний дресс-код), представлено досвід виховання хлопчиків та дівчаток сім’ї Петрашів, в заході були задіяні лідери учнівського самоврядування. Захід був високо оцінений батьками. Слід відмітити, якісну підготовку презентації досвіду родинного виховання сім’ї Петраш класним керівником 6 класу Красновою О.О. та виступів учнів педагогом-організатором Жванією М.П.

В межах загальношкільної батьківської конференції також пройшли класні збори, для проведення яких було затверджено коло питань, обов’язкових для обговорення. Практичним психологом Колісниченком Д.В. розроблено та розповсюджено серед учнів та учителів пам’ятки, покликаних попередити та виявити факти домашнього насилля. Батьківські збори в 8 класі проведено за участі адміністрації та вчителів-предметників, що сприяло вирішенню актуальних проблем класу та надало можливість батькам отримати індивідуальні консультації з викладачами.

На підставі вище зазначеного, слід відзначити достатній рівень роботи з батьками і громадськістю в школі.

З метою продовження системи роботи з батьками та громадськістю в 2018-2019 навчальному році поставлені наступні завдання:

1.Підтримувати на належному рівні систему інформування батьківської громадськості щодо подій та проблем шкільного життя, як запоруки участі батьківства у розв’язанні завдань освітнього процесу через роботу шкільного сайту.

2. Використовувати поруч із традиційними інноваційні форми роботи з батьками.

3. Активно залучати батьківську громадськість до співпраці зі школою.

4. Практичному психологу забезпечувати належний рівень просвітницької роботи з батьками.

Матеріали батьківських конференцій

Студія-діалог «Розумне батьківство».

Дата проведення: 08.10.2017 р. wym-1536170937245

Технопарк «Є проблема – є рішення: гендерне виховання як запорука міцної української родини»

Дата проведення: 23.03.2018 р. wym-1533043470130

Кiлькiсть переглядiв: 540

Коментарi