РОДИННО-СІМЕЙНЕ ВИХОВАННЯ

/Files/images/0010917/P9014523.JPG

Виховна система школи передбачає виховання учнів в дусі родинності та забезпечую тісний взаємозв’язок із батьківською громадою. Безліч заходів спрямовано на відродження українських родинних традицій, формування поняття про родинні цінності, ознайомлення з традиційними гендерними ролями міцної української родини.

Наказ про підсумки місячника родинно-сімейного виховання в 2019 році wym-1561027411715

План

проведення тематичного місячника родинно-сімейного виховання та реалізації проекта «Школа підприємливості та фінансової грамотності»

з 01.03.2019 року по 31.03.2019 року

№ з/п Назва заходу Термін Відповідальний
1. Оголошення «Аукціону класних ідей» 04.03.2019 Жванія М.П., педагог-організатор
2. Підготовка, складання бізнес-плану та презентація класних ідей 05.03.2019-20.03.2019 Класні керівники 1-9 класів
3. Майстер-класи з виготовлення сувенірів та листівок для жінок 04.03-06.03.2019 Класні керівники 1-4 класів, Сидоренко О.М., вчитель праці
4. Родинні свята 05.03.2019-20.03.2019 Класні керівники
5.

Ігрове шоу до Міжнародного жіночого дня

07.03.2019 Класні керівники 1-10 класів
6. Квест з фінансової обізнаності 15.03.2019 Жванія М.П., педагог-організатор
7. Челлендж «Відлік часу до Global Money Week 2019» 01.03-24.03.2019 Жванія М.П., педагог-організатор
8. “Global Money Week-2019” «Навчайся! Накопичуй! Заробляй!» 18.03-22.03.2019 Класні керівники 1-10 класів
9. Онлайн-змагання на платформі Kahoot 01.03-29.03.2019 Вчителі інформатики Бєлова Л.А., Краснова О.О.
10. Аукціон класних ідей (голосування учнів та педагогів за класні ідеї) 21.03.2019 Жванія М.П.., педагог-організатор
11. Ярмарок сувенірів ручної роботи, іграшок, домашньої випічки (зібрані кошти будуть витрачені на реалізацію найкращої класної ідеї) 22.03.2019 Класні керівники 1-10 класів, Жванія М.П.., педагог-організатор
12. Учнівські проекти «Я заощаджую» Впродовж місячника Класні керівники 1-10 класів
13. Спортивні свята за участі батьків Впродовж місячника Свінченко О.В., Іванкович О.С.

/Files/images/0102017/IMG_6889.JPG

На Святі Першого дзвоника за давньою українською традицією батьки благословили своїх діточок українським короваєм. В родинному колі пройшло «Свято книги» з нагоди відкриття оновленої бібліотеки «Творчий майданчик «ВІП».

Одним з інструментів гендерного виховання школярів в 2017-2018 навчального року стала реалізація експериментальної діяльності «Школа компетентностей».

В грудні 2017 року було запроваджено «Школу родинного затишку», яка передбачала проведення різноманітних виховних заходів із залученням батьків та спілкуванням в родинному колі. 11.12.2017 та 12.12.2017 року з метою виховувати бажання відроджувати і оберігати народні звичаї, відтворити традиції проведення Андріївських вечорниць, залучити батьків до життя школи проведено родинне свято «День вареника». 27.12.2017 року в співпраці учнівського та педагогічного колективів з батьківської громади підготовлено та проведено родинне свято «Новорічна феєрія», в програмі якого відбувся квест для учнів початкової школи та їх батьків «В пошуках Святого Миколая», благодійний ярмарок солодощів, костюмоване дефіле, фестиваль родинної творчості. Заходи в межах «Школи родинного затишку» проведено на високому рівні та широко висвітлені в ЗМІ. З метою родинного виховання учнів, прищеплення їм усвідомлення важливості родинних відносин, поваги до батьків у період з 01.03.2018 року по 30.03.2018 року у школі було проведено тематичний місячник родинно-сімейного виховання та реалізовано міні-проект «Леді та джентльмени». Класним керівникам у відповідності до вікових особливостей учнів проведено виховні заходи, присвячені питанню гендерних ролей в суспільстві, вихованню зразків поведінки жінок і чоловіків, які ґрунтуються на українських традиціях, пов’язаних зі статтю, взаємовідносин у родинах, спрямовані на прищеплення поваги до батьків, до сімейних традицій. Позитивною є тенденція щодо використання, поруч із традиційними, сучасних, інноваційних форм та методів роботи з дітьми на виховних годинах. 23.03.2018 року на належному рівні була проведена загальношкільна батьківська конференція «Є проблема – є рішення: гендерне виховання як запорука міцної української родини», на якій розглянуто актуальні проблеми гендерного виховання в школі (нецензурна лайка, крадіжки в роздягальні, шкільний дресс-код), представлено досвід виховання хлопчиків та дівчаток сім’ї Петрашів, в заході були задіяні лідери учнівського самоврядування. Практичним психологом Колісниченком Д.В. розроблено та розповсюджено серед учнів та учителів пам’ятки, покликаних попередити та виявити факти домашнього насилля.

З учнями 7-9 класів проведено анкетування "Сім’я та шлюб очима школярів» wym-1529338188986, результати якого показали, що в школярів сформовано на достатньому рівні уявляння про гендерні ролі в родині та розуміння сімейних цінностей.

Порадник для батьків
/Files/images/kartinki/BBD267109BAD-37.jpg

Декларація прав дитини (звернення дітей до дорослих)

1.Ми — діти світу. Хто б не були наші батьки, де б ми не жили і в що б не вірили, поводьтеся з нами як з рівними. Ми гідні того, щоб отримувати все найкраще з того, що може дати світ. 2.Захищайте нас, щоб ми мали мож­ливість рости гідно й вільно. 3.Нехай у нас буде ім'я і земля, яку ми можемо назвати своєю.
4.Ми не маємо мерзнути, і в нас має бути завжди дах над головою. Забезпечте нас їжею та місцем для ігор. Якщо ми за­хворіємо, то нам потрібен догляд.
5.Якщо у нас є проблеми у фізичному чи розумовому розвитку, Ви ще більше дбайте про нас і враховуйте наші по­треби.
6.Дайте нам змогу жити в сім'ї. Якщо сім'я не може піклуватися про нас, то візьміть нас до себе.
7.Добре навчайте нас, щоб ми могли бути щасливими та плідно прожили життя. Проте дайте нам можливість І гратися, щоб ми самі навчалися.
8.Нехай у важку годину ми будемо першими, кому ви допоможете. Майбутнє світу залежить від нас.
9.Захистіть нас від жорстокості й від тих, хто може погано з нами поводитися. 10. Ростіть нас в умовах терпимості, свободи і любові. Коли ми виростемо, то пропагуватимемо розуміння між на­родами.

Пам’ятки для батьків

Загальні стратегії, що пропагують позитивну поведінку та подолання труднощів і проблем у поведінці.

• По можливості, ігноруйте негативну поведінку ди­тини та концентруйте увагу на позитивних рисах. Діти потребують уваги. Визначаючи позитивні риси в дітях, Ви мотивуєте їх поводити себе так якомога частіше.

• Мотивуйте позитивну поведінку нагородами. Це мо­жуть бути лише Ваша увага або доброзичливі слова.

• Критикуйте поведінку, а не людину. Наприклад: "Би­тися не можна, тому що...", а не "ти поганий, тому що вступаєш у бійки".

• Створюйте можливості для навчання. Наприклад; "Ти розбив чашку. Будь-ласка, не неси наступного разу стільки чашок, адже ти бачиш, що їх легко розбити".

Спонукайте дитину зрозуміти, що вона може помиля­тися, і це не становить загрози для Ваших стосунків із нею, вони не припиняться з причин того, що сталося.

• Будьте твердими. Діти потребують почуватися в безпеці; частково ця безпека створюється знанням "правил".

• Запобігайте конфліктної ситуації ще до того, як вона загострилася. Краще запобігти конфлікту, аніж вирішувати його.

• Чітко наголошуйте, чого Ви очікуєте від поведінки дитини та що станеться, якщо вона щось зробить не так.

Не думайте, що діти уявляють, чого Ви хочете від них, а відтак чітко пояснюйте, "що саме" ви хочете, щоб вони зробили. Наприклад, не кажіть "не робіть безлад", а поясніть, що саме з того, що вони виконують, Ви називаєте безладом.

• Використовуйте позитивне мовлення. Наприклад: замість "Не став туди чашку" скажіть "Постав чашку на стіл, а не на тумбочку". Таке спілкування дозволяє дитині взаємодіяти у позитивному середовищі, що підвищує її самооцінку.

• Будьте справедливими і надавайте дітям можли­вість розповідати свої історії. Діти часто відчувають себе жертвами і безсилими, вони повинні впевнитися в мож­ливості стосунків із людьми, які їх не експлуатують.

• Вмотивовуйте позитивну поведінку дітей позитив­ними словами. Помічайте речі, які діти виконують добре. Позитивна реакція на сильні сторони дитини підвищує її самооцінку.

• Дозволяйте дитині брати на себе відповідальність за благополуччя інших. Це підвищує значимість досягнень дитини та ЇЇ самооцінку.

• Підвищуйте почуття самоконтролю у дитини. Робіть це через надання їй можливості вибирати та приймати рішення, хоча не завжди доречно залишати за дитиною останнє слово. Це підвищує почуття дитини про відпо­відальність за своє життя та зменшує почуття безпомічності та вразливості. У такий спосіб дитина зрозуміє, що вона може отримати те, що потрібно, без "загравань".

• Слухайте дитину та співчувайте її почуттям / дум­кам, які дитина висловлює (або які, на Вашу думку, вона переживає), навіть якщо Ви не згодні з ними. Це дозволяє дитині зрозуміти, що Ви цікавитеся її життям, що Ви справедливі, що їй не потрібно "загравати", щоб бути почутою або отримати те, чого вона прагне.

• Приблизьте дитину до себе, виведіть її з небезпечної ситуації. Хоча відсторонення від дитини на певний час може мати позитивний вплив, однією з проблем використання цього методу є те, що ним можна збільшити відчуття ізольованості та відторгнення дитини. Краще приблизити дитину до себе, аніж відштовхнути її, виводячи з небезпечної ситуації. Наприклад, якщо виникла бійка, краще запропонувати дитині піти разом з Вами, аніж від­силати її за чимось.

• Не перебільшуйте з покараннями. Запитайте себе (тільки чесно!), якби Ви були дитиною, чи здалося б Вам таке покарання справедливим?

• Виходьте із складних ситуацій за допомогою гумору. Проте жарти не повинні доходити до висміювання або приниження дитини.

• Вибачайтеся. Якщо Ви помилилися, якщо це доречно, то поясніть, чому Ви повелися саме так. Це показує дитині, що помилятися - - це нормально, але також і те, що на помилках потрібно вчитися. Така поведінка сприятиме встановленню довіри і поваги.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Ви — доросла людина! Не втрачайте терпіння!

Корисні поради батькам у вихованні дитини
1. Не нав'язуйте себе ніколи, і дітям зокрема.
2. Якщо не знаєте, як вплинути, зупиніться.
3. Позбудьтеся у вашому спілкуванні з дітьми тих способів і форм впливу, які викликають у них протест чи негативну реакцію.
4. Вилучіть неприязнь до дитини і свої негативні емоції.
5. Дотримуйтесь принципу рівноправності й співробітництва.
6. Не фіксуйте увагу на невдачах.
7. Давайте якісні оцінки.
8. Не порівнюйте дитину з будь не ставте їй нікого заприклад.
9. Не висловлюйте дитині симпатії у надмірній формі. /
10. Використовуйте різні форми словесної підтримки.

• Немає нездібних – є ті, хто опановує по-іншому! • Немає імпульсивних – є безпосередні! • Немає агресивних – є напористі! • Немає повільних — є розважливі! • Немає ледачих — є розслаблені! • Немає боязких — є обережні! • Немає гіперактивних — є енергійні! • Немає незрілих — є ті, які розквітають пізно! • Немає дратівливих — є чутливі! • Немає впертих — є наполегливі!


Пам'ятка добрих батьків

1.Не чекайте, що ваша дитина буде такою, як ви. Або такою, як ви хочете. Допоможіть їй стати не такою, як ви, а собою.

2.Не думайте, що дитина ваша. Вона — Божа.

3.Не вимагайте для дитини плати за все, що ви для неї робите. Ви дали дитині життя — як саме вона може від­дячити вам? Вона дасть життя іншому, той третьому: це незворотний закон вдячності.

4.Не ображайте дитину, щоб в старо­сті не їсти гіркого хліба. Бо, що посієш, те й пожнеш.

5. Не ставтесь до дитячих проблем зверхньо: ноша життя дана кожному згідно з його силами, і будьте певні, що дитині її ноша не легша, ніж вам ваша. А може й важча, бо у дитини ще нема звички.

6.Не принижуйте дитину! Пам'ятайте: вона — особистість!

7.Не мучте себе, якщо не можете щось зробити для своєї дитини.

8.Для дитини зроблено мало, якщо не зроблено все.

9.Умійте любити чужу дитину. Ніколи не робіть чужій дитині те, що не хотіли, щоб інші зробили вашій.

10.Любіть свою дитину будь-якою: бездарною, безталанною. Спілкуючись з нею, радійте тому, що дитина — це свято,яке поки що з вами.

11.Сприймайте свою дитину як рівну собі людину. Частіше давайте їй зрозуміти, що ви на неї покладаєтесь і впевнені, що вона виконає ваші доручення.

12.Залучайте малюка до спільної з вами діяльності, набравшись терпіння і розуміючи, що малюк не все зробить до ладу.

13.З повагою ставтесь до дитини і її справ.

14.Виховуйте у дитини розуміння того, що її настрій, як і ваш, впливає на емоцій­ний стан решти членів родини.

Знайти «ключик» до кожної дитини— найважливіша річ у вихованні!

Пам’ятка для батьків

1. Покарання не має шкодити здоров’ю – ні фізичному, ні психічному. Більше того, покарання має бути корисним.

2. Якщо є сумніви, карати чи не кара­ти — не карайте. Навіть якщо вже зро­зуміли, що ви м'які, довірливі і нерішучі. Ніякої «профілактики», ніяких покарань «про всяк випадок».

3. За один раз — одне покарання, на­віть якщо поганих вчинків відразу скоєно багато, покарання може бути суворим, але тільки одне, за все відразу, а не по одному — за кожний вчинок. «Салат» із покарань — це «страва» не для дитячої душі!

Покарання — не за рахунок любові, щоб не сталося! Не залишайте дитину без нагороди і любові, на які вона за­слуговує.

4. Краще зовсім не карати, ніж карати із запізненням. Деякі батьки карають дитину за погані вчинки, коли вже настав час, забуваючи про те, що навіть в суворих дорослих законах беруть до уваги строк давності правопорушень.

5. Покараний - пробачений. Інцидент вичерпано. Сторінка перегорнута, як не було нічого. Про старі гріхи — жодного слова. Не заважайте починати життя спочатку!

6. Без приниження. Щоб не сталося, якою б не була провина, покарання не має сприйматися дитиною як велич Вашої сили над ЇЇ слабкістю, як приниження, Якщо дитина вважає, що ви — не праві, покарання буде діяти лише в протилеж­ний бік.

7. Дитина не має боятися покарання.

Не покарання має боятися ди­тина, не гніву вашого, а вашого за­смучення.

Кiлькiсть переглядiв: 1424

Коментарi